avatar

Örgü Oyuncak Modelleri

5 Mayıs 2016
 • Oyuncaklar, hiçbir zaman modası geçmeyen eşyalardır. Hatta çocuklardan yetişkinlere kadar, yaş sınırı yoktur. En önemlisi ise, örgü oyuncak modellerinin şiddete eğilimi yoktur. Son zamanlarda ise en çok tercih edilen oyuncak çeşitleri; Amigurumi şablonları ve örgü oyuncak ön sıralarda yerini alıyor.

  Oyuncakta Hangi Örgü Modelleri Tercih Edilir?

  Örgü Modelleri olarak bu aralar, amigurumi örgülü oyuncaklar tercih ediliyor. Birbirinden güzel ve araba, bebek, hayvan ve bir sürü farklı çeşidi olan Amigurumi şablonları, çok eğlenceli, fakat yapımı da bir o kadar zordur. Örgü oyuncak nasıl yapılır sorusuna ise, bir amigurumi oyuncağı ile örnek vermek mümkündür.

  Amigurumi Nedir?

  Amigurumi Türkçeden değil, Japonya kökünden gelen bir kelimedir. Türkçeye çevrildiğinde ise örgü ile kabartılmış oyuncak anlamına gelir. Yani Örgü Modelleri olarak bilinen amigurumi oyuncak çeşitleridir.

  Örgü Oyuncak Nasıl Yapılır?

  Amigurumi oyuncaklar, şiş ya da tığı ile örülür. İki örgü şekli karşılaştırılırsa da, tığ ile yapılan amigurumi daha önde yer alır. Bu oyuncaklar için kulak, göz, burun, ağız gibi duyu organları satan bir sürü dükkân vardır. Fakat evde yapılmak istenildiği takdirde düğme, kumaş, keçe ve daha birçok evde bulunan malzemelerden yapılması mümkündür. Amigurumi oyuncaklara örnek verilirse; araba çeşitleri, bebek çeşitleri, hayvan çeşitleri ve eşya çeşitleri olduğu gibi korkutan canavar çeşitleri, ejderhalar, dinozorlar ve çok farklı çeşit yapılan amigurumi oyuncakları piyasada yer almaktadır.

  Örgü Oyuncakların Avantajı Nelerdir?

  Örgü oyuncakları, çoğu yönüyle diğer oyuncaklardan ayrılır. Örgü oyuncak modellerinin kırılma ve bozulma gibi problemleri yoktur. Ayrıca yırtılması da çok zor olan bir oyuncaktır ve ancak makas ile kesilebilir. Bu oyuncaklar sağlık açısından hiçbir şekilde sorun teşkil etmez. Örgü model oyuncaklar piyasaya sürüldükten sonra, Çin malı oyuncakların, sağlığa zararlı olduğu için geride kaldığı anlaşılıyor. Diğer oyuncakların aksine, evde yapılarak maliyet açısından da daha ucuza gelmiş oluyor. Çocuklar için yararlı olduğu kadar, kadınlar içinde ayrı bir hevestir. Birbirinden şekilli oyuncaklar örmek, bir şeyler üretebilmek, çocukları kadar annelerini de mutlu edecektir.

   

   

   

   

  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kahvaltılarınızı Zenginleştirmeye Hazır Mısınız?
  Kahvaltılarınızı Zenginleştirmeye Hazır Mısınız?
  Anadolu Yakası Konut Projeleri 2018
  Anadolu Yakası Konut Projeleri 2018
  Flash Oyunlar Chrome ile Nasıl Oynanırlar?
  Flash Oyunlar Chrome ile Nasıl Oynanırlar?
  Okul Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?
  Okul Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?
  Modern Tasarımlar
  Modern Tasarımlar
  Ofis Mobilyalarında Dikkat Çeken Noktalar
  Ofis Mobilyalarında Dikkat Çeken Noktalar
  Trimline Bölme Duvar
  Trimline Bölme Duvar
  Vücut Geliştirmede Doğru Bilgiye Ulaşmak
  Vücut Geliştirmede Doğru Bilgiye Ulaşmak
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.