dıy bardak altlığı

Fayanstan Yapılacak Bardak Altlıkları

Sevdiklerinize verilecek en özel hediye kuşkusuz el yapımı olanlarıdır. Maddi açıdan da daha uygun olan el yapımı hediyeler için sıra dışı bir alternatif olarak fayanslar kullanılabilmekte ve doğru kullanılarak bardak altlıkları yapılabilmektedir.

dıy bardak altlığı

Fayanstan bardakaltlığı yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeler, 10×10 ebatlarında 4 adet fayans, 10×10 ebatlarında 4 adet fotoğraf, keçe, köpük fırça, makas, sprey dolgu macunu (renksiz), silikon tabancası, kurdele ve mod podge yapıştırıcıdır.

Bardakaltlarının hazırlanması için ilk olarak 10×10 ebatında olan fotoğrafların kenarları azıcık kesilerek yuvarlak bir görüntü verilir. Fayansın ön yüzü mod podge yapıştırıcı ile ince şekilde kaplanır ve fotoğraf dikkatlice yapıştırılır. 20 dakika boyunca kurumaya bırakılan fotoğrafın üzerine bir kat daha mod podge yapıştırıcı kullanılır. 20 dakika daha kuruması için bekletildikten sonra bardakaltlıklarının üst kısmı hazırdır.

Fayansların 4 köşesi için küçük keçe parçaları kesilir ve silikon tabancası ile fayansın altındaki dört köşeye keçeler yapıştırılır. Sprey dolgu macunu ile son dokunuşu yapılan bardakaltlıkları kullanıma hazırdır. Hediye olarak kullanılacak ise bardak altlıkları üst üste konularak kurdele ile bağlanır ve el yapımı hediye gönül rahatlığı ile sevdiğiniz kişiye verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir