Modern Tasarımlar

Vakit geçirdiği ortamın şık ve modern bir alan olmasından kimse şikayet etmez sanırım.  Tabii ki böyle bir istek ve arzu kendiliğinden gelişmemektedir. Bir emek ve bütçe dahilinde mekanınıza şık ve modern bir ortam kazandırabilirsiniz. Ofis ve ev dekorasyonunda önemli nokta bir plan doğrultusunda gitmek gerekmektedir. Bir profesyonel yardım almak yerine kendiniz yapmak isterseniz biraz araştırma ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her ev hanımı evinin dikkat çekilmesini ve beğenilmesini ister. Dikkat çekilmesindeki yol dekorasyon ile sağlanmaktadır. İyi bir araştırma sonucunda vardığımız nokta renk uyumları, son yıllarda kullanılan tasarımlar, en çok kullanılan dekorasyon ürünleri…

Ufak bir bütçeyle yapacağımız dekorasyonlar biraz sınırlı olacaktır.Tamamen ev yada odayı değiştirmek değil de fark yaratacak ufak çaplı dekorasyon fikirleri ile düzenlemeler yapılabilir. Nedir bunlar öncelikle duvarlardan başlayabiliriz. Tv ünitemizin arkasında bulunan duvarı şık ve duvar rengine uyacak şekilde bir duvar kağıdıyla kaplatabiliriz. Son yıllarda çok kullanılan bu yöntem ile güzel tasarımlar çıkmaktadır. Bir çok duvar kağıdı modelleri ile zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Duvarlardan devam edersek yemek masamızın olduğu duvara modern aynalar ile süsleyebiliriz. Bulunduğu duvarı tamamen ayna kaplatıp, odayı daha büyük göstermesini sağlamaktadır. Ayna her dönemde dekorasyon ürünlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Ayna tv üniteleri, ayna orta sehpalar gibi… Duvarlarımızın bir diğer dekorasyon parçası kanvas tablo olduğunu söyleyebiliriz. Kanvas tablolar bulunduğu ortama sanatsal bir görünüm katmaktadır. Ucuz ve kullanışlı olan bu ürüne bir çok ev ve ofiste rastlayabiliriz. Orjinal bir tablo düşünüyorsanız yağlı boya tablo tercih edebilirsiniz.

Duvarlarımızı tamamladıktan sonra masa ve sehpaları mızı süsleyeceğimiz biblolara gelelim. Biblolar ile masalarımızı şirinlik katabilirsiniz. Geniş bir odaya sahip olduğunuzu düşünürsek daha büyük biblolar ile tv ünite yanlarına, yerlere yerleştirebiliriz. Diğer bir dekoratif objemiz ise mumlar. Mumlar Loş ve dinlendirici bir görünüm vermektedir. Uygun fiyata sahip olabilir ve evlerinizde bulundurabilirsiniz.

Olay aslında biraz araştırıp uygun bir bütçeyle güzel şeyler yapabilirsiniz. Odayı tamamen değiştirmek yerine bulunduğu durumdaki renk ve tarzına uygun şekilde yukarıda belirtiğim aksesuarlar ile fark yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir